Cildi Korumanın Yolları

Soğuk kış aylarında cildi korumanın yolları ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmaların ana sebebi, kişilerin ciltlerinin soğuktan çok fazla kuruması ve buna bağlı olarak tahriş olmasıdır. Aşırı soğuğa maruz kalan ve nemlendirilmeyen ciltlerde, kepek, kaşıntı, kızarıklık gibi sorunlar oluşmaktadır. Bu durum kış aylarında cildin yeterince sağlam olmaması dolayısıyla, uzun süre geçmemektedir. 

Kışın cildi korumanın yolları nelerdir? Deri, çevresel koşullardan elbette  doğrudan etkilenen bir vücut bileşen… | Ev yapımı yüz maskeleri, Cilt  ürünleri, Kuru cilt

Nemlendirici Kullanımı

Strese Karşı Cildi Korumanın 5 Yolu! - Mahmure

Cildi korumanın yolları arasında önemli bir yeri olan nemlendirici kullanımı, kişilerin ciltlerinin kurumasını büyük ölçüde engellemektedir. Cilt kuruluğunun neden olduğu hastalıkları yaşamamak için, cilde daha kurumadan nemlendirici uygulamak gerekmektedir. Eller, yüz ve ayaklar mümkün olduğunca nemlendirici kremler ile desteklenmektedir. Aksi takdirde ciltte kuruluk problemi oluşacak ve bu kurulu kısa vadede cildi tahriş edecektir. Kış aylarında cildin kolay iyileşmemesi, hem acı problemi yaşanmasına hem de cildin kötü bir görüntüye sahip olmasına sebebiyet vermektedir. 

Yüzünüzü Günde İki Kere Yıkayın

Soğuk havalarda cildinizi koruyun

Cildi korumanın yolları arasında, cildi sık sık temizlemek gelmektedir. Kış aylarında yüzünüzü günde iki kere yıkamanız ve üzerine nemlendirici uygulamanız, cildinizin kış aylarında tahriş olmasını engelleyecektir. Bunun yanı sıra, sivilce, siyah nokta ve leke gibi problemlerin çözülmesine yarayan bu işlem, oldukça sağlıklıdır. Cildi korumanın yolları arasında yer alan yüzü günde iki kere yıkama işlemi, gerçekten çok önemli ve mutlaka uygulanması gereken işlemler arasında yer almaktadır. Yaz kış fark etmeksizin sıklıkla yüz yıkama yapılmalıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir