Diyette İlk 30 Gün

Diyette ilk 30 gün kişilerin en çok zorlandığı süreçlerden bir tanesidir. Alışmamış bir vücut, özellikle ilk 5 gün çok acı çekecektir. Sağlıklı beslenme sonucu atılacak olan ödem dolayısıyla karın ağrısı, ishal gibi sorunlar yaşanabilir. Kişi çok acıkarak diyeti bozmayı düşünebilir. Fakat bu belirtiler, ilk 21 gün sonrasında kaybolacak ve vücut yeni düzene alışacaktır. 

Diyette ilk 30 gün

İlk 21 Gün Diyeti Kesinlikle Bozmayın

Diyette ilk 30 gün içerisinde 21 gün diyetin kesinlikle bozulmaması gerekmektedir. Daha sonraki 9 günde, kişi diyeti bozsa dahi vücudu isyan edeceği için bir daha böyle bir yaklaşıma girmeyecektir. Vücuda yapışan kilolardan kurtulmak ve güzel bir görüntüye sahip olmak için, çok acıkma yaşansa dahi 21 gün sabredilmelidir.

İlk 21 gün diyeti kesinlikle bozmayın

 

Diyetin 5. Gününden İtibaren Egzersiz Yapın

Diyette ilk 30 gün içerisindeki 5 gün, vücut kendini toplamaya çalışacak ve mide problemlerinin geçmesini bekleyecektir. Daha sonra başlanan egzersiz ve bu egzersiz düzeninin hiç bozulmaması, kişilerin yeni bir alışkanlık kazanmasını sağlayacaktır. Ayrıca kişi daha sağlıklı bir yaşama doğru emin adımlarla yürüyecektir. 

Diyetin 5. Gününden İtibaren Egzersiz Yapın

Uyku Düzeni Oluşturun

Diyette ilk 30 gün içerisinde, kişi farkında dahi olmadan muhteşem bir uyku düzeni oluşturacaktır. Gözlerini açtığında daha zinde uyanacak, her gece saat 23.00 itibariyle yatağa gitmeye hazırlanacaktır. 

Uyku düzeni oluşturun

Açken Markete Gitmeyin

Diyette ilk 30 gün içerisinde, açken markete gitmek diyetin kesin suretle bozulmasına neden olacaktır. Dolayısıyla kişilerin ilk 30 gün, aç olduklarında değil, öğünlerinden hemen sonra markete gitmeleri gerekmektedir. 

Açken Markete Gitmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir