Yumuşak ellere sahip olmak isteyen kadınların araştırdığı el bakımı için doğal maskeler konusu, özellikle sonbahar kış aylarında en çok ihtiyaç duyulan konulardan bir tanesidir. Kişilerin başvurabileceği en mantıklı yollardan olan doğal el bakımı maskeleri, kişilerin aile bütçesine destek olurken, ellerini pamuk gibi yapmak amacıyla başvurabilecekleri yollardan bir tanesidir. 

Doğal Bakım Maskeleri: El, Yüz, Vücut ve Ayak Maskeleri - Yemek.com

Pamuk Gibi Eller İçin: Scrup Şurubu

El bakımı için doğal maskeler arayan kişilerin başvurabilecekleri scrup şurubu, hazırlaması en kolay ürünlerden bir tanesidir. Bir tatlı kaşığı şeker ile bir yemek kaşığı zeytinyağı bu tarif için yeterlidir. Avuçlarınızın içerisine bir tatlı kaşığı toz şeker koyun, daha sonra zeytinyağını damlatın ve güzelce ovalayın. Her gün bir kere uygulanması gereken bu maske, elleri pamuk gibi yapacaktır. 

Cilt bakımı nasıl yapılır? Evde doğal ve pratik yöntemlerle cilt ve yüz  maskesi nasıl hazırlanır? - Sağlık Haberleri

Gliserinli Maske

El bakımı için doğal maskeler konusunda başvurabileceğiniz maskelerden bir tanesi de, bir yemek kaşığı gliserin, bir çay bardağı limon ve 4-5 damla gül suyu kullanarak hazırlayabileceğiniz bir maskedir. Günde iki kere ellerinizin üzerinde 15 dakika bekletmeniz gereken maske, özellikle elleriniz tahriş olduğunda başvurmanız gereken bir üründür. 

Doğal Tırnak Bakımı ve Tırnak Maskeleri - Diyadinnet

Karbonatlı Maske

El bakımı için doğal maskeler arasında güzel bir seçenek olan karbonatlı maske için, 2 çay kaşığı limon suyu, 2 çay kaşığı karbonat ve iki çay kaşığı bala ihtiyacınız vardır. Oluşturulan karışım ellere bir dakika boyunca masaj yapılarak sürülür. Daha sonra 10 dakika bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır. Haftada iki kere kullanıma uygun olan bu maske, elleri beyazlatacak ve pamuk gibi bir cilde sahip olunmasını sağlayacaktır. 

Kırışıklık Gideren El bakım Maskeleri Doğal Yöntemler - Kadınlar Kulübü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir