En Etkili Diyet Türleri

Diyet yapmak isteyen kişilerin büyük bir kısmı, kendilerine uygun bir diyet türü bulamadıkları için sorunlar yaşamaktadır. Başladıkları diyeti sürdürememe, daha sıkı bir diyete ihtiyaç duyma ya da aralıklı beslenme gibi seçenekler arasından, kişi yaşam tarzına en uygun diyeti seçmelidir. Sabah erken kalkıyorsa, en geç sabah 08.00’da beslenilmesi gereken bir diyete başlamamalıdır. Farklı seçenekleri değerlendirmesi şarttır. 

Tip 2 Diyabete Karşı Diyet

En etkili diyet türleri arasından yapılacak olan bir seçim, kişilerin kilo verme hızlarını arttıracaktır. Her biri birbirinden sağlam listelere sahip olan diyetler, kısa sürede çok fazla acıkma yaşamadan kilo vermek isteyen kişiler için hazırlanmıştır. 

Ketojenik Diyet

Ketojenik diyet yağ ağırlıklı beslenme biçimi olarak gündemdedir. Yağların hızlı bir şekilde yakılmasını ve vücudun şekillenmesini sağlayacaktır. Özellikle sporcular için ideal olan bu diyet, açlık ile insanı yormamaktadır. 

İngilizce Diyet ve Zayıflama Terimleri - Konuşarak Öğren

Intermitter Fasting

Intermitter fasting günde iki ana, bir ara öğün şeklinde planlanan beslenme biçimidir. Kişilerin 16 saat boyunca oruç tutmalarına fırsat tanımaktadır. Genellikle saat 12.00-16.00-20.00 şeklinde bir beslenme biçimi vardır. Ancak bazen saatler değiştirilebilir. 

DİYETİSYEN BAHAR ALTIN SAĞLIKLI YAŞAM VE DİYET MERKEZİ - Anlaşmalı Kurumlar  - Diyarbakır Barosu

İsveç Diyeti

İsveç diyeti 13 gün gibi kısa bir süre içerisinde 6-9 kilo vermeyi hedefleyen kişilerin yapabilecekleri bir diyettir. Ancak diyetisyenler bu diyeti kesinlikle önermemektedir. Çünkü böbreklere zarar verdiği bilinmektedir. Yine de uygulamak isteyen kişiler, 13 gün bittikten sonra 1 ay ara verip tekrar başlayabilir. 

Diyet Kapımda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir