En İşe Yarar Detoks Çayları

En işe yarar detoks çayları özellikle verecek birkaç kilosu kalmış kişilerin araştırdıkları konulardan bir tanesidir. Kilo vermek kolay bir süreç değildir. Özellikle başlanmış bir diyetin son kilolarını vermek, vücutlar için bir hayli yorucu olacaktır. Kişilerin toparlanması için vücutlarına belirli bir süre tanımaları çok önemlidir. Kilo verdikten sonra dahi görüntü değişmemişse, kişiler egzersizlerini ihmal etmeyen birkaç ay daha devam ettirmelidir. Bunun yanı sıra detoks çayı kullanmaları önerilir.

Detoks Çayı Nedir, Detoks Çayları Nasıl Hazırlanır?

İşte birbirinden faydalı ve bağışıklık güçlendirici detoks çayları

Zencefilli Limonlu

En işe yarar detoks çayları arasında ilk sıralarda yer alan zencefilli limonlu detoks çayı, kişilerin iştahlarını kesen bir özelliğe sahiptir. Sabah uyanır uyanmaz bir bardak su kaynatılır. İçerisinde 2-3 dilim zencefil ve dilimlenmiş yarım limon atılır. 10 dakika bekletilir ve tüketilir. Yarım saat sonra kahvaltı yapılabilir. 

Ballı limonlu zencefilin faydaları hakkında merak ettikleriniz blog  sayfamızda...

Karahindiba

En işe yarar detoks çayları arasında ilk sıralarda yer alan, karahindiba detoks çayı bir hayli faydalı olan çaylardan bir tanesidir. Bir bardak sıcak suyun içerisine az bir tutam karahindiba konulur ve üzerine limon eklenerek 10 dakika demlenmeye bırakılır. Ara öğün niyetine günde iki kere tüketilebilir. 

Karahindiba Çayı: Alternatif Tıptan Zayıflamaya Kadar Kullanımı - Sports &  Merits Blog

Limonlu Maydanozlu

En işe yarar detoks çayları arasında bağışıklık güçlendirici etkisiyle bilinen limonlu maydanozlu detoks çayı, yağların eriyip bir kuş gibi uçmasına yardımcı olacaktır. Sıcak suyun içerisine yarım limon, 5-6 adet maydanoz konulur ve ağzı kapalı bir şekilde 10-15 dakika kadar bekletilir. İster aç karna, istenirse de ara öğünde tüketimi uygundur. 

Çiğ, Limonlu ve Kaynatılmış Maydanoz Suyunun Faydaları - Yemek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir