Gıda İntoleransı Nedir?

Gıda intoleransı nedir sorusu, özellikle diyet yapmaya karar veren kişilerin araştırdıkları konulardan bir tanesidir. Gıda intoleransı kişilerin yedikleri besinleri sindirememeleri sonucu oluşan ve yaşam kalitesini düşüren bir problemdir. Gıda intoleransı yaşayan kişiler, bazı gıdaları tükettikleri zaman sindirim sorunları yaşarlar. Vücutlarının çok yorulması dolayısıyla yorgunluk, halsizlik, uyuma isteği ve migren ağrısı gibi şikayetlerin görülme olasılığı yüksektir. Bu ağrılar dolayısıyla doktora başvuran kişiler, eğer başka bir sebep bulunmuyorsa gıda intoleransı testi yaptırmalıdır. 

Gıda intolerans ve Alerji Testi - Eskişehir Biorezonans - Eskişehir  Biorezonans Seansları

Gıda intoleransı çoğu kişinin insülin direnci olmadığı halde kilo verememesine neden olmaktadır. Kişilerin ciddi sorunlar yaşamalarına neden olan bu durum, yaşam kalitesini düşürmekte ve alınan kiloların sorun olarak kalmasına neden olmaktadır. Bu problemden kurtulmak için izlenebilecek çeşitli yollar bulunmaktadır. 

Gıda İntoleransı Tedavisi

Gıda intoleransı tedavisi esasında kolay ve anlaşılır bir prosedürden geçmektedir. Özellikle diyet yapan kişilerin almaları gereken bu tedavi süreci basittir. Kişilere sindiremedikleri besinlerin çıkartıldığı bir diyet listesi verilir. Sonraki süreçte, vücudun durumuna göre bazen iki haftada sonra, bazen bir ay sonra listeye gıdalar yavaş yavaş eklenmeye başlanır ve gıda intoleransı çözülmeye başlar. Vücut herhangi bir refleks göstermez ve gıdaları sindirirse, diğer gıdalar da listeye sokulur.

Gıda İntoleransı Nedir? - Rafinera

Gıda intoleransı sürecinin kısa bir süreç olmadığını önceden bildirmekte fayda vardır, ancak çoğu zaman bir yıl içerisinde çözülecek bir durumdur. Yalnızca sağlıksız besinlerden oluşan gıdalar gıda intoleransı yapmadığı için, kişiler sadece sağlıksız ürünleri hayatlarından çıkararak bu problemden kurtulamazlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir