Kısa Bacaklar Kaderiniz Olmasın

Kadınların en çok sorun yaşadıkları sorunlardan bir tanesi, kısa bacaklı olma durumudur. Kısa bacaklar genellikle genetik faktörler dolayısıyla oluşmaktadır. Kadınların 20 yaşına kadar devam eden boy uzama durumu, 20 yaşından sonra son bulur. Ancak bu durum, kadınların kısa bacakları ömür boyu kullanabilecekleri demek değildir. Ufak hileler ile bacaklar olduğundan daha uzun görünebilir ve kişiler daha tarz olabilir. 

Kısa Bacaklar Kaderiniz Olmasın! | MaksatBilgi

Yüksek Bel Pantolonlar

MÜTHİŞ YÜKSEK BEL PANTOLON - SİYAH

Kısa bacak sorunu yaşayan kadınlar, mutlaka hangi kiloda olurlarsa olsunlar, yüksek bel pantolon kullanmalıdır. Kısa bacaklar probleminin daha az belli olması için, pantolon paçalarını kıvırmak iyi bir tercih olabilir. Fakat bu uygulama, yalnızca topuklu ve bileği en az 5 cm açıkta bırakan ayakkabılar içindir. Yüksek ayakkabılar ile kıvrık paçalar, bacak boyunu keser ve bacakları olduğundan daha kısa gösterir.

Yüksek Topuklu Ayakkabılar Kullanın

Kısa Bacaklar Kaderiniz Olmasın! | MaksatBilgi

Kısa bacaklar ile ilgili sorunları olan kişiler, yüksek topuklu ayakkabılar kullanarak boylarını daha uzun gösterebilir. Hem yaz, hem de kış aylarında boylarını uzatacak hilelerden bir tanesi olan yüksek topuklar özellikle pantolonlar ile kullanıldığı takdirde boyu bir hayli yükseltecek, kısa bacaklar problemini ortadan kaldıracaktır.

Uzun Botlar Kullanın

Kısa Bacaklar Kaderiniz Olmasın! | MaksatBilgi

Uzun botlar kullanmak kısa bacaklar problemini minimuma indiren faktörler arasında yer almaktadır. Kişiler kullanacakları uzun botlar ile, ayaktan diz üstüne kadar pürüzsüz bir görünüm kazanır. Bu durum boyun olduğundan 5 cm daha yüksek görünmesine katkıda bulunacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir