Nasır nedir? Nasıl tedavi edilir? Nasır günlük hayatta ayaklarımızın taşıdığı onca yükün doğal bir sonucu olarak ortaya çıkan cilt sorunlarından biridir. Genellikle yanlış ayakkabı tercihi, gün boyunca çok fazla ayakta kalmak gibi nedenler ile ortaya çıkan nasır sorunu düzenli bir bakım ile ortadan kaldırılabilir. Düzenli olarak ayak bakımı yapan kimselerde genellikle nasır sorunu ortaya çıkmaz. Bu sorunun çözümü ise belli yöntemler ile mümkündür. Peki nasır nasıl tedavi edilir?

Nasır Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır sorunu temelde yanlış ayakkabı tercihine bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Topuklarımız gün boyunca ağırlığımızı taşır. Sürekli olarak ağırlık altında kalan topuklar zamanla sertleşerek nasır sorunun ortaya çıkmasına neden olur. Nasır sorunundan kurtulmak için topuk törpüsü kullanabilirsiniz.

Topuk Törpüsü Nasıl Kullanılır?

Topuk törpüsü nasırlı bölgedeki sertleşen ve nasırlaşan bölgelerin ortadan kaldırılması için kullanılan araçlardan biridir. Ancak yanlış kullanımı ayaklara zarar verebilir. Topuk törpüsünü duş aldıktan ya da ayaklarınıza sıcak su ile masaj yaptıktan sonra kullanmanız önerilir. Böylece yumuşayan  topuklarda bulunan nasırları kolayca törpüleyebilirsiniz. Topuklarınızı törpüledikten sonra temizleyin ve arkasından nemlendirici krem uygulayın.

Topuk nasırları törpülendikten sonra topuklarınıza vazelin sürebilirsiniz. Vazelin bol nemli olması ve ayaklarınızı yumuşatması nedeni ile oldukça işlevsel bir üründür. Bununla birlikte vazelin sürdükten sonra ayağınıza çorap giyerek en az birkaç saat çorabı çıkarmayın. Düzenli olarak bu işlemleri gerçekleştirmeniz haline topuk nasırlarından kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir