Saçlara zarar veren 3 alışkanlık yazımızda temelde saçlarımıza farkında olmadan bazı davranışlardan bahsedeceğiz. Saçlarımız her gün bağlayarak ya da şekillendirerek bir şekilde kullandığımız görünümümüzün bir parçasıdır. Saçlarımızı hava şartlarından, şekillendiricinin verdiği zararlardan ve benzeri olumsuz faktörlerden korumak için çoğu zaman farklı arayışlar ve davranışlar içerisine girebiliriz. Saçlara zarar veren birçok alışkanlığımız olduğunu biliyor muydunuz? Saçlarımızı korumak için ekstra bakım ürünleri kullanmanın yanı sıra aslında yapılması gerekenlerden biri de saçlara zarar veren bazı alışkanlıklardan kurtulmaktır. Peki saçlara zarar veren 3 alışkanlık nedir?

Saçlara Zarar Veren 3 Alışkanlık
1.     Saçları Kaynar Su ile Yıkamak

Saçları kaynak su ile yıkamak birçoklarının bildiği gibi saçlara zarar verir. Özellikle kaynar su ile saç yıkamanın doğal bir sonucu da saçta kepeklenmedir. Saçlarınızı yıkarken mutlaka ılık su tercih edin. Böylece saçlarınızı ve saç diplerinizi koruyabilirsiniz.

2.     Saçlara Kalıcı Şekiller Vermek

Saçlar için yapılan uygulamalardan biri de kalıcı şekillendirmedir. Oysa ki kalıcı şekillendirme uzun vadede saçlarınızın gerçek anlamda hasar almasına ve zarar görmesine neden olmaktadır. Saçlara zarar veren bu alışkanlıktan bir an önce kurtularak saçlarınızın nefes almasını sağlayabilirsiniz.

3.     Saçları Çok Sık Taramak

Saç taramak temelde saçların kırılarak hasar almasına neden olur. Saçlarınızı sürekli taramanız ise kırıkların artmasının yanı sıra aynı zamanda kuru bir görünümü de beraberinde getirecektir. Saçlarınızı çok sık ve çok sert taramaktan uzak durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir